Informacje PK
W dniach 2017-06-12 do 2017-09-30 Pracownia Komputerowa będzie czynna w godz. 8:oo-16:oo.
Laboratoria będą dostępne w tych samych godzinach.
W przypadku konieczności [egzamin,zaliczenie] skorzystania z laboratoriów poza w/w godzinami proszę o kontakt z obsługą PK.
W salach wykładowych w wyznaczonych miejscach znajdują się piloty uniwersalne.
Zostały na nich zaprogramowane podstawowe funkcje obsługi rzutników.
Procedura zgłoszenia przez pracownika UG nowego komputera do pracy w sieci MFI.

W ramach umowy MS Imagine studenci wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft.

W dniu 16.09.2016r. (2 dni po zakończeniu sesji poprawkowej) nastąpi przełączenie serwera Sigma na nową maszynę. 
Infromujemy, że Pracownia posiada w wypożyczalni następujące adaptery do sygnału AV:
  • DisplayPort <-> HDMI
  • HDMI->VGA
  • mini DisplayPort <-> HDMI
  • mini DisplayPort<->DVI
  • HDMI -> MHL microUSB z zasilaniem 11 pin dla SAMSUNG
  • HDMI -> MHL microUSB z zasilaniem 5pin Sony,HTC,Huawei
Sprzęt komputerowy dostępny w przetargu [sklepiku] UG:
W związku z wprowadzeniem systemu ewidencji sprzętu komputerowego [i nie tylko] udostępniamy Państwu jeden z elementów w/w serwisu, który pozwala monitorować na bieżąco informacje o użytkowanym sprzęcie i urządzeniach zarejestrowanych w naszej sieci.
 
Ściągawka dla podłączających nowe urządzenia do sieci lokalnej MFI.
 

Laboratoria komputerowe na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki mieszczą się w salach 29, 39, 51, 109, 110, 137, 25.

Są wykorzystywane głównie w nauczaniu na kierunkach informatyki, matematyki, fizyki oraz na innych kierunkach w ramach nauczania technologii informatycznych. Komputery dostępne są w ramach zajęć oraz w trybie indywidualnym w godzinach 8-18, od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele są wykorzystywane na zajęciach studiów niestacjonarnych. W pozostałym czasie są wykorzystywane jako klaster obliczeniowy klasy BeoWulf.

Komputery znajdujące się w laboratoriach wymagają zalogowania się, dlatego osoby nie mające konta na naszych serwerach muszą wystąpić o założenie tymczasowego konta.
Dotyczy to zarówno prowadzących zajęcia, jak i uczestników organizowanych imprez i konferencji, w szczególności gości zagranicznych.
Informujemy osoby pragnące korzystać z zasobów wymagających adresu IP z sieci UG o możliwości skorzystania z usługi VPN udostepnianej przez Bibliotekę UG.
Opis działania i instrukcja konfiguracji.